Citizen Cup details for 2003/04                                           

Under 11

Date Cup Round Home Club Score   Score Away Club
16-Nov Rnd 1 Emberton Athletic 3 v 8 Woburn Lions
16-Nov Rnd 1 Newton Longville 4 v 2 Heath Panthers
16-Nov Rnd 1 Water Eaton Youth 5 v 0 Great Linford
16-Nov Rnd 1 Brackley Athletic A 1 v 4 Willen Juniors
16-Nov Rnd 1 Southside United B 2 v 1 City Colts A
16-Nov Rnd 1 City Colts B 3 v 2 Brixworth Juniors
16-Nov Rnd 1 Stantonbury Colts 11 v 1 New City Saints
             
23-Nov Rnd 1 Halse United 4 v 3 Hanslope Hornets
23-Nov Rnd 1 Old Stratford 0 v 3 Woodside
             
14-Dec Rnd 2 Stantonbury Colts 8 v 2 Wootton Rangers
             
21-Dec Rnd 2 Willen Juniors 7 v 2 Water Eaton Youth
21-Dec Rnd 2 City Colts B 4 v 3 Southside United B
21-Dec Rnd 2 Woburn Lions 3 v 2 Newton Longville
21-Dec Rnd 2 Halse United 4 v 3 Brackley Athletic B
21-Dec Rnd 2 Woodside 4 v 6 Scot Youth
21-Dec Rnd 2 MK Rangers 4 v 2 Two Mile Ash Sports
21-Dec Rnd 2 Southside United A 1 v 0 Preston Gawcott
 
08-Feb Rnd 3 City Colts B 0 v 6 MK Rangers
08-Feb Rnd 3 Scot Youth 10 v 4 Halse United
08-Feb Rnd 3 Southside United A 2 aet 3 Stantonbury Colts
08-Feb Rnd 3 Woburn Lions 1 v 2 Willen Juniors
 
14-Mar Semi Final Willen Juniors 4 v 2 Stantonbury Colts
28-Mar Semi Final MK Rangers 2 aet 2 Scot Youth
 
04-Apr Semi Final Replay Scot Youth 2 v 0 MK Rangers
 
Monday            
03-May Final Willen Juniors 2 aet 3 Scot Youth
  Venue: Stony Stratford Town FC        
  Kick-off: 10.30am        
 

Under 12

Date Cup Round Home Club Score   Score Away Club
19-Oct Rnd 1 Woodside C 0 v 11 Scot Youth
19-Oct Rnd 1 Downs Barn 0 v 7 Newport Pagnell Youth
19-Oct Rnd 1 Newport Pagnell Town 7 v 2 Hanslope Hornets
19-Oct Rnd 1 Woburn Lions B 1 v 5 Willen Juniors B
19-Oct Rnd 1 Steeple Claydon 0 v 4 Leighton Corinthians A
19-Oct Rnd 1 MK Wanderers B 0 v 6 Coldharbour Colts
19-Oct Rnd 1 Shenley Boys 7 v 2 Deanshanger
19-Oct Rnd 1 MK City Youth 5 v 4 Olney Town Colts
             
09-Nov Rnd 2 MK City Youth 5 v 3 Willen Juniors B
09-Nov Rnd 2 Brackley Athletic B 1 v 2 Leighton Corinthians B
09-Nov Rnd 2 City Colts 3 v 0 Newport Pagnell Town
09-Nov Rnd 2 Kensworth Blues 1 v 10 Water Eaton Youth
09-Nov Rnd 2 Preston Gawcott 2 v 3 Leighton Corinthians A
09-Nov Rnd 2 Great Linford A 3 v 1 Wing Raiders
09-Nov Rnd 2 Waterhall Stars w/o v   St Monicas
09-Nov Rnd 2 Coldharbour Colts 5 v 1 Newport Pagnell Youth
09-Nov Rnd 2 Old Stratford 9 v 1 Hartwell Juniors
09-Nov Rnd 2 Southside United 3 v 8 Brackley Athletic A
09-Nov Rnd 2 New City Saints 4 v 5 Shenley Boys
 
16-Nov Rnd 2 MK Wanderers A 14 v 1 Great Linford B
16-Nov Rnd 2 Woburn Lions A 9 v 0 Woodside B
 
23-Nov Rnd 2 Willen Juniors A 13 v 0 Pitstone & Ivinghoe
23-Nov Rnd 2 Stewkley 2 v 9 Scot Youth
 
21-Dec Rnd 2 Woodside A 3 v 3 Stantonbury Colts
 
18-Jan Rnd 3 Brackley Athletic A 2 v 1 Water Eaton Youth
18-Jan Rnd 3 MK City Youth 0 v 5 City Colts
18-Jan Rnd 3 Waterhall Stars 0 v 15 Willen Juniors A
18-Jan Rnd 3 Shenley Boys 2 v 5 Coldharbour Colts
 
25-Jan Rnd 3 Scot Youth 5 v 1 Woburn Lions A
25-Jan Rnd 3 Leighton Corinthians B 0 v 5 Old Stratford
 
22-Feb Rnd 4 Scot Youth 3 v 1 Willen Juniors A
22-Feb Rnd 3 MK Wanderers A 5 v 0 Great Linford A
 
29-Feb Rnd 2 Replay Stantonbury Colts 2 v 5 Woodside A
 
07-Mar Rnd 3 Leighton Corinthians A   v w/o Woodside A
07-Mar Rnd 4 MK Wanderers A 1 v 1 Brackley Athletic A
 
21-Mar Rnd 4 Replay Brackley Athletic A 1 v 2 MK Wanderers A
21-Mar Rnd 4 Coldharbour Colts 1 v 6 City Colts
 
28-Mar Rnd 4 Old Stratford 2 v 5 Woodside A
 
04-Apr Semi Final City Colts 2 v 0 Scot Youth
04-Apr Semi Final MK Wanderers A 0 v 4 Woodside A
 
02-May Final City Colts 5 v 2 Woodside A
  Venue: Newport Pagnell Town FC        
  Kick-off: 10.30am        

Under 13

Date Cup Round Home Club Score   Score Away Club
12-Oct Rnd 1 Coldharbour Colts 5 v 2 Downs Barn
12-Oct Rnd 1 City Colts 0 v 3 Newport Pagnell Youth
12-Oct Rnd 1 MK Wanderers B 4 v 2 MK City Youth
12-Oct Rnd 1 Loughton Youth B 1 v 13 MK Wanderers A
12-Oct Rnd 1 Wolverton Tigermoths 2 v 2 Southside United
12-Oct Rnd 1 Leighton Corinthians 4 v 1 Brackley Athletic
12-Oct Rnd 1 Newport Pagnell Town B 2 v 1 Loughton Youth A
12-Oct Rnd 1 Wing Raiders 3 v 5 New City
12-Oct Rnd 1 Bletchley Colts 4 v 1 Emberton Athletic
12-Oct Rnd 1 Woodside A 1 v 4 Cranfield Colts
12-Oct Rnd 1 Halse United 2 v 8 Newport Pagnell Town C
12-Oct Rnd 1 Pitstone & Ivinghoe 1 v 1 MK Wanderers C
12-Oct Rnd 1 Stantonbury Colts 1 v 2 Water Eaton Youth
12-Oct Rnd 1 Old Stratford 7 v 1 Newton Longville
             
19-Oct Rnd 1 Scot Youth 7 v 4 Great Linford
 
16-Nov Rnd 1 Replay Southside United 4 v 2 Wolverton Tigermoths
             
23-Nov Rnd 1 Replay MK Wanderers C 4 v 0 Pitstone & Ivinghoe
             
30-Nov Rnd 2 Southside United 1 v 3 MK Wanderers C
30-Nov Rnd 2 Newport Pagnell Town B 3 v 0 Newport Pagnell Town C
30-Nov Rnd 2 MK Wanderers B 11 v 2 Bletchley Colts
30-Nov Rnd 2 Woodside B 0 v 8 Scot Youth
30-Nov Rnd 2 Coldharbour Colts 0 v 1 Newport Pagnell Youth
30-Nov Rnd 2 New City 2 v 1 Cranfield Colts
30-Nov Rnd 2 Water Eaton Youth 1 v 5 Leighton Corinthians
30-Nov Rnd 2 Old Stratford 1 v 3 MK Wanderers A
 
22-Feb Rnd 3 MK Wanderers A 14 v 1 Newport Pagnell Youth
22-Feb Rnd 3 MK Wanderers B 2 v 3 Leighton Corinthians
22-Feb Rnd 3 Newport Pagnell Town B 2 v 1 MK Wanderers C
 
07-Mar Rnd 3 New City 0 v 6 Scot Youth
 
21-Mar Semi Final Newport Pagnell Town B 2 v 1 Scot Youth
21-Mar Semi Final Leighton Corinthians 4 v 6 MK Wanderers A
 
16-May Final MK Wanderers A 9 v 2 Newport Pagnell Town B
  Venue: Stony Stratford Town FC        
  Kick-off: 10.30am        

Under 14

Date Cup Round Home Club Score   Score Away Club
05-Oct Rnd 1 Brackley Athletic 3 v 6 Newport Pagnell Town A
05-Oct Rnd 1 Preston Gawcott 7 v 7 Water Eaton Youth B
05-Oct Rnd 1 Woburn Lions 5 v 1 City Colts
05-Oct Rnd 1 Cranfield Colts 2 v 4 MK Rangers
05-Oct Rnd 1 MK Wanderers B 2 v 3 Wing Raiders
05-Oct Rnd 1 Mursley United Youth 5 v 2 Waterhall Stars
05-Oct Rnd 1 Southside United 13 v 1 New City Saints
             
26-Oct Rnd 1 Replay Water Eaton Youth B 1 v 3 Preston Gawcott
 
02-Nov Rnd 2 Mursley United Youth 6 v 0 Wing Raiders
02-Nov Rnd 2 Moretonville Juniors A 3 v 0 Great Linford
02-Nov Rnd 2 Pitstone & Ivinghoe 4 v 3 Scot Youth
02-Nov Rnd 2 Brixworth Juniors 2 v 2 Woburn Lions
02-Nov Rnd 2 Old Stratford 2 v 1 Willen Juniors
02-Nov Rnd 2 Newport Pagnell Youth 5 v 1 Stewkley
02-Nov Rnd 2 Water Eaton Youth A 7 v 1 Newport Pagnell Town C
02-Nov Rnd 2 Newport Pagnell Town A 3 v 1 Wootton Rangers
02-Nov Rnd 2 Hartwell Juniors 2 v 3 Moretonville Juniors B
02-Nov Rnd 2 MK City Youth 9 v 2 Hanslope Hornets
02-Nov Rnd 2 Downs Barn 1 v 4 MK Wanderers A
02-Nov Rnd 2 MK Rangers 3 v 1 Loughton Youth
02-Nov Rnd 2 Southside United 4 v 2 Coldharbour Colts
02-Nov Rnd 2 Deanshanger 0 v 3 Newport Pagnell Town B
             
16-Nov Rnd 2 Wolverton Tigermoths 4 v 0 Woodside A
             
23-Nov Rnd 2 Replay Woburn Lions 5 v 2 Brixworth Juniors
23-Nov Rnd 2 Preston Gawcott 5 v 7 Woodside B
 
14-Dec Rnd 3 Woodside B 0 v 8 Wolverton Tigermoths
14-Dec Rnd 3 Woburn Lions 6 v 1 Moretonville Juniors A
14-Dec Rnd 3 Pitstone & Ivinghoe 2 v 6 Mursley United Youth
14-Dec Rnd 3 Newport Pagnell Youth 0 v 4 Water Eaton Youth A
14-Dec Rnd 3 Old Stratford 1 v 3 MK City Youth
14-Dec Rnd 3 Newport Pagnell Town A 6 v 0 Southside United
14-Dec Rnd 3 Newport Pagnell Town B 2 v 1 MK Wanderers A
14-Dec Rnd 3 Moretonville Juniors B 0 v 10 MK Rangers
 
15-Feb Rnd 4 Water Eaton Youth A 2 v 4 Woburn Lions
15-Feb Rnd 4 Newport Pagnell Town B 0 v 3 MK Rangers
15-Feb Rnd 4 Newport Pagnell Town A 7 v 4 Wolverton Tigermoths
15-Feb Rnd 4 MK City Youth 4 v 0 Mursley United Youth
 
28-Mar Semi Final Newport Pagnell Town A 2 v 0 MK Rangers
28-Mar Semi Final MK City Youth 2 v 3 Woburn Lions
 
16-May Final Newport Pagnell Town A 3 v 5 Woburn Lions
  Venue: Stony Stratford Town FC        
  Kick-off: 1.00pm        

Under 15

Date Cup Round Home Club Score   Score Away Club
19-Oct Rnd 1 Great Linford 2 v 1 Hanslope Hornets
19-Oct Rnd 1 Heath Panthers 1 v 0 Preston Gawcott
19-Oct Rnd 1 MK Wanderers 0 v 3 Stony Stratford Town
19-Oct Rnd 1 Waterhall Stars 4 v 1 New City Saints
             
16-Nov Rnd 2 Woodside A 4 v 5 Wing Raiders
16-Nov Rnd 2 Newport Pagnell Town 6 v 1 Heath Panthers
16-Nov Rnd 2 Steeple Claydon 3 v 1 Woodside B
16-Nov Rnd 2 Emberton Athletic 6 v 1 Two Mile Ash Sports
16-Nov Rnd 2 Great Linford 3 v 1 Newport Pagnell Youth
16-Nov Rnd 2 Scot Youth 1 v 6 Brackley Athletic
16-Nov Rnd 2 Potterspury Magpies 2 v 4 Stony Stratford Town
16-Nov Rnd 2 Waterhall Stars 4 v 3 Wolverton Tigermoths
 
tba Rnd 3 Steeple Claydon   v w/o Newport Pagnell Town
08-Feb Rnd 3 Brackley Athletic 6 v 3 Wing Raiders
08-Feb Rnd 3 Emberton Athletic 1 v 2 Waterhall Stars
08-Feb Rnd 3 Great Linford 2 v 11 Stony Stratford Town
             
14-Mar Semi Final Waterhall Stars 1 v 3 Brackley Athletic
14-Mar Semi Final Newport Pagnell Town 1 v 0 Stony Stratford Town
 
16-May Final Brackley Athletic 0 v 5 Newport Pagnell Town
  Venue: Stony Stratford Town FC        
  Kick-off: 3.30pm        

Under 16

Date Cup Round Home Club Score   Score Away Club
26-Oct Rnd 1 Water Eaton Youth 4 v 1 City Colts
             
02-Nov Rnd 1 Moretonville BTFC w/o v   Deanshanger
             
30-Nov Rnd 2 Heath Panthers 3 v 2 Newport Pagnell Town
30-Nov Rnd 2 Stony Stratford Town 8 v 0 Cheddington
30-Nov Rnd 2 Water Eaton Youth 7 v 0 Brackley Athletic
30-Nov Rnd 2 Moretonville BTFC 0 v 2 Preston Gawcott
30-Nov Rnd 2 Willen Juniors 13 v 1 Downs Barn
30-Nov Rnd 2 Grafton Rangers 0 v 6 Woodside
30-Nov Rnd 2 Towcester Juniors 0 v 2 Moretonville Juniors
             
07-Dec Rnd 2 MK Wanderers 10 v 1 Halse United
 
08-Feb Rnd 3 Woodside 5 aet 4 Willen Juniors
             
15-Feb Rnd 3 Moretonville Juniors 1 v 3 Preston Gawcott
15-Feb Rnd 3 MK Wanderers 6 v 2 Heath Panthers
15-Feb Rnd 3 Stony Stratford Town 1 v 3 Water Eaton Youth
             
28-Mar Semi Final MK Wanderers 5 aet 3 Preston Gawcott
28-Mar Semi Final Water Eaton Youth 2 v 0 Woodside
 
02-May Final MK Wanderers 0 v 2 Water Eaton Youth
  Venue: Newport Pagnell Town FC        
  Kick-off: 1.00pm        

Under 18

Date Cup Round Home Club Score   Score Away Club
23-Nov Rnd 1 MK Wanderers w/o v   Stony Stratford Town B
23-Nov Rnd 1 Newport Pagnell Town B 5 v 0 Hanslope Hornets
23-Nov Rnd 1 Brackley Town 3 v 2 MK City Youth
23-Nov Rnd 1 Brookfield Rangers 4 v 1 Scot Youth
23-Nov Rnd 1 Bletchley Harts   v w/o Great Linford B
 
04-Jan Rnd 1 MK Drayton Parslow 0 v 2 Newport Pagnell Town A
04-Jan Rnd 1 Willen Juniors 1 v 5 Stony Stratford Town A
 
  Rnd 1 Great Linford A Bye      
 
25-Jan Rnd 2 Newport Pagnell Town A 1 v 7 Stony Stratford Town A
25-Jan Rnd 2 Newport Pagnell Town B 0 v 2 Brookfield Rangers
25-Jan Rnd 2 Brackley Town 2 v 1 Great Linford A
 
07-Mar Rnd 2 Great Linford B 3 v 5 MK Wanderers
 
21-Mar Semi Final Brackley Town 1 v 4 Brookfield Rangers
21-Mar Semi Final Stony Stratford Town A 3 v 1 MK Wanderers
 
  Brookfield Rangers have withdrawn their U18 team from the League. The Management Committee decided to go back one round and invite Brackley Town to play in the Cup Final.
 
             
13-May Final Brackley Town 2 v 3 Stony Stratford Town A
    Venue: Wimbledon FC,
The National Hockey Stadium