Citizen Cup details for 2004/05                                           

Under 11

Date Cup Round Home Club Score   Score Away Club
10-Oct Prelim Brackley Athletic Jaffas w/o v   Deanshanger Colts
10-Oct Prelim Water Eaton Youth A 2 v 2 Fenny Stratford
10-Oct Prelim Great Linford Lions 1 v 3 Scot Youth
10-Oct Prelim MK Wanderers 0 v 4 City Colts Rockets
 
17-Oct Prelim Replay Fenny Stratford 1 v 4 Water Eaton Youth A
             
28-Nov R1 Water Eaton Youth A 4 v 1 Brackley Athletic
28-Nov R1 City Colts Rockets 0 v 4 Old Stratford
28-Nov R1 Willen Juniors 0 v 0 City Colts Jets
28-Nov R1 Great Horwood 0 v 2 Water Eaton Youth B
28-Nov R1 Newton Longville 3 v 11 Scot Youth
28-Nov R1 Great Linford Rockets 9 v 3 Southside United
28-Nov R1 Brackley Athletic Jaffas 1 v 4 Woburn Lions
28-Nov R1 Moretonville Juniors 2 v 2 Great Linford Rangers
 
12-Dec R1 Replay City Colts Jets 4 v 0 Willen Juniors
12-Dec R1 Replay Great Linford Rangers 4 v 0 Moretonville Juniors
 
23-Jan QF Water Eaton Youth B 1 v 6 Old Stratford
 
30-Jan QF Great Linford Rockets 0 v 3 Woburn Lions
30-Jan QF Water Eaton Youth A 5 v 3 Great Linford Rangers
30-Jan QF City Colts Jets 0 v 0 Scot Youth
 
13-Feb QF Replay Scot Youth 3 v 1 City Colts Jets
 
13-Mar SF Water Eaton Youth A 9 v 0 Woburn Lions
13-Mar SF Scot Youth 3 aet 2 Old Stratford
 
01-May Final Water Eaton Youth A 2 v 1 Scot Youth
 

Under 12

Date Cup Round Home Club Score   Score Away Club
07-Nov R1 Brixworth Juniors 6 v 0 Wolverton Tigermoths
07-Nov R1 Great Linford 6 v 0 Woodside Rangers
07-Nov R1 Halse United 2 v 2 New City Saints
07-Nov R1 Houghton Conquest Owls 5 v 2 Newton Longville Reds
07-Nov R1 Newport Pagnell Youth 0 v 3 Cranfield Colts
07-Nov R1 Newton Longville Blues 1 v 2 Brackley Athletic Jaffas
07-Nov R1 Preston Gawcott B 1 v 8 Water Eaton Youth
07-Nov R1 Wicken Rangers 1 v 4 Heath Panthers
07-Nov R1 Willen Juniors A 4 v 2 Hanslope Hornets
07-Nov R1 Wing Raiders 3 v 6 Old Stratford
07-Nov R1 Woodside Wanderers 2 v 6 MK City Youth
 
28-Nov R1 Replay New City Saints 3 v 2 Halse United
             
05-Dec R2 Woburn Lions 1 v 3 City Colts Stallions
05-Dec R2 Great Linford 0 v 4 Southside United Strikers
05-Dec R2 Stantonbury Colts 4 v 0 Wootton Rangers
05-Dec R2 Willen Juniors A 1 v 0 Emberton Athletic
05-Dec R2 Bromham Youth 1 v 4 Scot Youth
05-Dec R2 Woodside Rovers 3 v 1 Heath Panthers
05-Dec R2 New City Saints 2 v 4 Brixworth Juniors
05-Dec R2 Brackley Athletic Jaffas 1 v 9 Houghton Conquest Owls
             
12-Dec R2 Two Mile Ash Sports 5 v 6 MK Wanderers Hawks
12-Dec R2 Cranfield Colts 3 v 4 Preston Gawcott A
12-Dec R2 Syresham 3 v 2 Moretonville Juniors
12-Dec R2 Brackley Athletic 4 v 4 Old Stratford
 
19-Dec R2 Southside United Scorpions 5 v 1 MK City Youth
19-Dec R2 Newport Pagnell Town 7 v 4 City Colts Colts
19-Dec R2 Willen Juniors B 1 v 5 MK Wanderers Kestrels
 
16-Jan R2 Old Bradwell United 3 v 2 Water Eaton Youth
 
23-Jan R2 Replay Old Stratford 2 v 3 Brackley Athletic
 
06-Feb R3 MK Wanderers Kestrels 0 v 5 Southside United Scorpions
06-Feb R3 Newport Pagnell Town 1 v 1 Southside United Strikers
06-Feb R3 Woodside Rovers 2 v 0 Old Bradwell United
06-Feb R3 Syresham 8 v 1 Scot Youth
06-Feb R3 Houghton Conquest Owls 1 v 4 MK Wanderers Hawks
06-Feb R3 City Colts Stallions 5 v 0 Preston Gawcott A
06-Feb R3 Brackley Athletic 2 v 0 Willen Juniors A
 
13-Feb R3 Brixworth Juniors 0 v 3 Stantonbury Colts
 
20-Feb R3 Replay Southside United Strikers 1 v 4 Newport Pagnell Town
 
27-Feb QF Southside United Scorpions 4 v 0 Woodside Rovers
27-Feb QF Stantonbury Colts 12 v 7 Syresham
 
13-Mar QF Newport Pagnell Town 4 v 3 MK Wanderers Hawks
 
20-Mar QF City Colts Stallions 3 v 1 Brackley Athletic
             
03-Apr SF City Colts Stallions 2 v 5 Stantonbury Colts
03-Apr SF Southside United Scorpions 4 aet 3 Newport Pagnell Town
 
Monday            
02-May Final Stantonbury Colts 4 v 4 Southside United Scorpions
      4 aet 4  
      3 pens 4

Under 13

Date Cup Round Home Club Score   Score Away Club
17-Oct R1 Stewkley 0 v 4 Steeple Claydon
17-Oct R1 Kensworth Blues 2 v 3 Deanshanger Colts
17-Oct R1 Wootton Rangers B 5 v 2 Leighton Corinthians
17-Oct R1 Olney Town Colts 4 v 1 New City Saints
17-Oct R1 Woburn Lions B 5 v 6 Woodside B
17-Oct R1 Southside United 2 v 7 Moretonville Rovers
17-Oct R1 Brackley Athletic Jaffas 1 v 3 Waterhall Stars
17-Oct R1 Grendon Sapphires 6 v 0 Woodside C
17-Oct R1 Downs Barn 1 v 4 Hartwell Juniors
17-Oct R1 Great Linford Hornets 0 v 9 Wing Raiders
17-Oct R1 Hanslope Hornets 6 v 2 Pitstone & Ivinghoe
 
21-Nov R2 Brackley Athletic 3 v 2 Water Eaton Youth
21-Nov R2 Great Linford A 3 v 2 Stantonbury Colts
21-Nov R2 Grendon Sapphires 3 v 1 Wing Raiders
21-Nov R2 Hanslope Hornets 2 v 4 Old Stratford
21-Nov R2 Deanshanger Colts 1 v 6 Willen Juniors B
21-Nov R2 MK Allstars 7 v 1 Woodside B
21-Nov R2 Moretonville Juniors 9 v 0 Hartwell Juniors
21-Nov R2 Newport Pagnell Town 0 v 7 MK Wanderers Hawks
21-Nov R2 Newport Pagnell Youth 3 aet 5 Shenley Boys
21-Nov R2 Olney Town Colts 1 v 5 Scot Youth
21-Nov R2 Preston Gawcott 4 v 8 Wootton Rangers A
21-Nov R2 Steeple Claydon 5 v 2 Waterhall Stars
21-Nov R2 Willen Juniors A 6 v 2 MK Wanderers Kestrels
21-Nov R2 Woburn Lions A 2 aet 1 City Colts
21-Nov R2 Woodside A 6 v 0 Moretonville Rovers
21-Nov R2 Wootton Rangers B 0 v 15 Coldharbour Colts
 
19-Dec R3 Scot Youth 1 v 3 Wootton Rangers A
19-Dec R3 Moretonville Juniors 5 v 1 Willen Juniors B
19-Dec R3 Coldharbour Colts 3 v 4 Woburn Lions A
19-Dec R3 Woodside A 3 v 1 Willen Juniors A
19-Dec R3 Grendon Sapphires 1 v 7 Great Linford A
19-Dec R3 MK Allstars 2 v 10 Brackley Athletic
19-Dec R3 Old Stratford 4 v 0 Steeple Claydon
 
23-Jan R3 Shenley Boys 0 v 8 MK Wanderers Hawks
 
13-Feb QF MK Wanderers Hawks 6 v 3 Old Stratford
 
27-Feb QF Great Linford A 2 v 4 Brackley Athletic
27-Feb QF Woburn Lions A 4 v 0 Moretonville Juniors
 
13-Mar QF Wootton Rangers A 3 v 7 Woodside A
 
20-Mar SF MK Wanderers Hawks 1 v 2 Brackley Athletic
20-Mar SF Woodside A 0 v 2 Woburn Lions A
 
01-May Final Brackley Athletic 0 v 1 Woburn Lions A

Under 14

Date Cup Round Home Club Score   Score Away Club
12-Sep Prelim Houghton Conquest Owls 2 v 0 Halse United
12-Sep Prelim New City w/o v   Great Linford
12-Sep Prelim Pitstone & Ivinghoe 5 v 6 Moretonville Kestrels
12-Sep Prelim Bletchley Colts 1 v 0 City Colts
 
03-Oct R1 Loughton Youth w/o v   Bletchley Colts
03-Oct R1 Woodside Rovers 0 v 4 Houghton Conquest Owls
03-Oct R1 Wootton Rangers 6 v 4 MK City Youth
03-Oct R1 New City 0 v 10 Brickhill Wanderers Lions
03-Oct R1 Moretonville Kestrels 1 v 11 Downs Barn
03-Oct R1 Phoenix St Johns 8 v 1 MK Wanderers Falcons
03-Oct R1 Emberton Athletic 2 v 4 Newport Pagnell Youth
03-Oct R1 Brickhill Wanderers Tigers 2 v 0 Woodside Athletic
03-Oct R1 Southside United 6 v 3 Cranfield Colts
 
31-Oct R1 Wing Raiders 0 v 8 Wolverton Tigermoths
 
14-Nov R2 Brickhill Wanderers Tigers 4 v 2 Wootton Rangers
14-Nov R2 Newport Pagnell Youth 3 v 0 Wolverton Tigermoths
14-Nov R2 Phoenix St Johns 9 v 0 Houghton Conquest Owls
14-Nov R2 Downs Barn 3 v 3 Brickhill Wanderers Lions
14-Nov R2 Southside United 0 v 9 Loughton Youth
 
12-Dec R3 Scot Youth 3 v 4 Phoenix St Johns
12-Dec R3 Water Eaton Youth A 4 v 0 Old Stratford
12-Dec R3 Newport Pagnell Youth 5 v 1 Water Eaton Youth B
12-Dec R3 Newport Pagnell Town 2 v 0 Moretonville Hawks
 
09-Jan R3 Leighton Corinthians 3 v 4 Loughton Youth
09-Jan R3 Brickhill Wanderers Tigers 1 v 10 MK Wanderers Kestrels
09-Jan R3 Brackley Athletic 1 v 7 MK United
 
16-Jan R2 Replay Brickhill Wanderers Lions 3 aet 2 Downs Barn
 
06-Feb R3 Brickhill Wanderers Lions 3 v 3 Coldharbour Colts
 
20-Feb R3 Replay Coldharbour Colts 4 aet 5 Brickhill Wanderers Lions
 
27-Feb QF Loughton Youth 5 v 1 MK United
 
13-Mar QF Newport Pagnell Youth 1 aet 3 Brickhill Wanderers Lions
 
20-Mar QF Newport Pagnell Town 2 v 4 MK Wanderers Kestrels
20-Mar QF Phoenix St Johns 2 v 5 Water Eaton Youth A
 
10-Apr SF MK Wanderers Kestrels 1 v 2 Loughton Youth
10-Apr SF Water Eaton Youth A 0 v 2 Brickhill Wanderers Lions
 
Monday            
02-May Final Loughton Youth 2 v 2 Brickhill Wanderers Lions
      3 aet 3  
      5 pens 4  

Under 15

Date Cup Round Home Club Score   Score Away Club
12-Sep Prelim Woodside B 2 v 7 New City Saints
 
17-Oct Prelim Southside United 2 v 3 MK Wanderers B
17-Oct Prelim Cranfield Colts 3 v 0 Loughton Youth
17-Oct Prelim Wing Raiders 2 v 2 Newport Pagnell Youth
17-Oct Prelim Willen Juniors 2 v 1 Newport Pagnell Town A
17-Oct Prelim Brackley Athletic w/o v   Great Linford
 
31-Oct Prelim Stewkley 5 v 6 Preston Gawcott
31-Oct Prelim Hanslope Hornets 4 v 3 Water Eaton Youth
31-Oct Prelim Moretonville Stars 1 v 5 MK Wanderers A
31-Oct Prelim Wootton Rangers 1 v 2 Royal British Legion Youth
31-Oct Prelim Newport Pagnell Town B 0 v 3 Scot Youth
 
07-Nov Prelim Replay Newport Pagnell Youth 2 v 1 Wing Raiders
 
21-Nov R1 Cranfield Colts 3 v 1 Downs Barn
21-Nov R1 MK Wanderers A 5 v 1 Newport Pagnell Youth
21-Nov R1 Willen Juniors 2 v 3 Scot Youth
21-Nov R1 Royal British Legion Youth 3 v 2 Brackley Athletic
21-Nov R1 Hartwell Juniors 4 v 1 Hanslope Hornets
 
28-Nov R1 MK Wanderers B 2 v 3 Preston Gawcott
 
19-Dec R1 Moretonville Juniors 3 v 0 New City Saints
19-Dec R2 MK Rangers 5 v 2 City Colts
19-Dec R2 Waterhall Stars 2 v 1 Mursley United Youth
19-Dec R2 Hartwell Juniors 6 v 4 Woodside A
 
09-Jan R2 Scot Youth 3 v 2 Royal British Legion Youth
09-Jan R2 Moretonville Juniors 1 v 0 Preston Gawcott
09-Jan R2 Wolverton Tigermoths 7 v 1 MK Wanderers A
09-Jan R2 MK City Youth 3 v 5 Old Stratford
 
16-Jan R2 US Valerio 4 v 1 Cranfield Colts
 
06-Feb QF Moretonville Juniors 1 v 3 Wolverton Tigermoths
06-Feb QF US Valerio 4 v 0 Scot Youth
06-Feb QF Hartwell Juniors 3 v 4 Waterhall Stars
06-Feb QF MK Rangers 7 v 3 Old Stratford
 
13-Mar SF Waterhall Stars 2 v 5 Wolverton Tigermoths
13-Mar SF US Valerio 0 v 2 MK Rangers
 
01-May Final Wolverton Tigermoths 0 v 1 MK Rangers

Under 16

Date Cup Round Home Club Score   Score Away Club
10-Oct Prelim Newport Pagnell Town B 2 v 0 Bromham Youth
 
24-Oct Prelim Emberton Athletic   v w/o Preston Gawcott
24-Oct Prelim Hanslope Hornets   v w/o Newport Pagnell Town A
24-Oct Prelim MK Wanderers 2 v 7 Waterhall Stars
24-Oct Prelim Newport Pagnell Youth 3 v 6 Wootton Rangers
 
31-Oct Prelim Great Linford 2 v 3 Heath Panthers
 
28-Nov R1 Newport Pagnell Town A 4 v 1 Preston Gawcott
28-Nov R1 Waterhall Stars 3 v 2 Heath Panthers
28-Nov R1 Wootton Rangers 0 v 7 Stony Stratford Town
28-Nov R1 Brackley Athletic 4 v 1 Wing Raiders
 
12-Dec R1 Newport Pagnell Town B 5 v 2 Wolverton Tigermoths
12-Dec R1 Moretonville Juniors 0 v 1 Woodside A
12-Dec R1 Two Mile Ash Sports 1 v 8 Scot Youth
12-Dec R1 Potterspury Magpies 5 v 4 Woodside B
 
16-Jan QF Brackley Athletic 0 v 4 Newport Pagnell Town A
16-Jan QF Potterspury Magpies 3 v 4 Waterhall Stars
16-Jan QF Scot Youth 0 v 7 Stony Stratford Town
16-Jan QF Newport Pagnell Town B 2 v 0 Woodside A
 
27-Feb SF Waterhall Stars 3 v 1 Newport Pagnell Town B
             
03-Apr SF Newport Pagnell Town A 3 v 0 Stony Stratford Town
 
Monday            
02-May Final Waterhall Stars 3 v 4 Newport Pagnell Town A

Under 18

Date Cup Round Home Club Score   Score Away Club
26-Sep Prelim Heath Panthers 5 v 2 Deanshanger Colts
26-Sep Prelim Woodside w/o v   MK Wanderers B
26-Sep Prelim Old Bradwell United 2 v 5 MK Wanderers
26-Sep Prelim Oldbrook United 6 v 1 New City Saints
 
31-Oct Prelim Buckingham Town 0 v 3 Great Horwood
 
14-Nov R1 Newport Pagnell Town A 2 v 0 Woodside
14-Nov R1 Newport Pagnell Town B 2 v 3 Stony Stratford Town
14-Nov R1 Great Horwood 0 v 1 Water Eaton Youth
14-Nov R1 MK City Youth 2 v 3 MK Wanderers
14-Nov R1 Willen Juniors 3 v 7 Oldbrook United
14-Nov R1 Preston Gawcott 0 v 3 Scot Youth
14-Nov R1 Towcester Juniors   v w/o Heath Panthers
14-Nov R1 City Colts 3 v 3 Great Linford
 
12-Dec R1 Replay Great Linford 4 v 0 City Colts
 
23-Jan QF Water Eaton Youth 3 v 1 Newport Pagnell Town A
23-Jan QF Great Linford 0 v 4 Scot Youth
23-Jan QF Stony Stratford Town 5 v 0 Oldbrook United
23-Jan QF MK Wanderers 6 v 1 Heath Panthers
 
20-Mar SF Scot Youth 4 v 1 Water Eaton Youth
20-Mar SF Stony Stratford Town 1 v 2 MK Wanderers
 
Wednesday            
11-May Final Scot Youth 5 v 3 MK Wanderers